WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
ŞEHİT SAMET CANTÜRK BOCCE SALONU

Kazan Belediye Spor ve Kazan Belediyesi ile Türkiye Bocce, Bowling, Dart Federasyonu işbirliği ile Türkiye’nin müstakil ilk Bocce salonu faaliyete sunuldu ve Avrupa erkekler ve Avrupa Bayanlar Bocce şampiyonalarına ev sahipliği yaptı.132 sporcu aktif olarak boccenin rafa, petank ve volo branşlarında çeşitli spor kulüplerinde spor yapma imkanı elde etti. 26 sporcumuz milli oldu. 12 sporcumuz elde ettiği dereceler ve milli olmaları sayesinde devlet memuru olma hakkını elde etti.

Şehit Samet Cantürk Bocce Salonu günün 24 saatinde hizmet verecek donanıma sahip. Salonun hemen yakınında gelen ve gelecek yerli, yabancı konuklar, takımlar, sporcular için bir tesis pırıl pırıl duruyor. Başarılara gelince Kazan Belediye Sporlu sporcuların da yer aldığı Bocce milli takımı Dünya Kadınlar Şampiyonası'nda bronz madalyanın sahibi oldu.

Bocce kısaca büyüklerin misketi.. Dünya, Ankara’nın gelişmekte olan ilçesi Kazan’ı Bocce üssü olarak tanıyor. Kısaca, demir, ama bildiğimiz misketten daha büyük ve ağır yuvarlağı, biraz ilerideki hedefin en yakınına gönderebilirseniz, olay tamam!