WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
KAHRAMANKAZAN'DA '15 TEMMUZ TURNAVASI' TAMAMLANDI
Kahramankazan’da“15 Temmuz Turnuvası” tamamlandı
Ödülleri şehit yakınları ve gaziler verdi
Kahramankazan Kent Konseyi’nce, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, Meclis’i ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren ilçedeki, şehitlerin ve gazilerin adına düzenlenen voleybol turnuvası tamamlandı. Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini şehit yakınları ve gaziler takdim etti.
Kahramankazan Kent Konseyi her yıl aralık ayında ilçe genelindeki kamu kurumları, STK’lar ve vatandaşların oluşturduğu takımların mücadele ettiği voleybol turnuvasını, bu yıl 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine ithaf etmişti. Kent Konseyi bu kapsamda bu yıl düzenlenen turnuvanın adını “15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Voleybol Turnuvası” olarak değiştirmişti.
Anlamlı pankartlar
21 takımın mücadele ettiği turnuva tamamlandı. Dostluk rüzgârlarının estiği turnuvada, rakiplerini geride bırakan Mert Arıcılık birinci oldu. Turnuvada Artvin Gençlik ikinci, Sağlık Spor ise üçüncü olarak tamamladı. Turnuva boyunca mücadele eden takımlar Türkiye’de yaşanan terör saldırılarını kınayan ve bu saldırılarda hayatını kaybeden ve yaralananlarla ilgili anlamlı pankart ve dövizlerle sahaya çıktı.Turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerini şehit yakınları ve gaziler ile Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk takdim etti.
Unutmayacağız, unutturmayacağız
Başkan Ertürk, Kahramankazan’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen turnuvanın ilçede var olan kardeşlik ve kaynaşma ortamına büyük katkı sağladığını söyledi. Ertürk, “Bu yıl ise anlamlı bir isimle turnuva yeniden düzenlendi. Bunun için Kent Konseyimize teşekkür ediyorum. Katılan tüm takımlarımıza da teşekkür ediyor, dereceye girenleri kutluyorum. 15 Temmuz’da ilçemizin verdiği destansı mücadeleyi unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin adını her zaman yaşatacağız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve hayırlı ömürler diliyorum” diye konuştu.
Kahramankazan Kent Konseyi Başkanı Gültekin Oğuz da, “Güzel bir turnuva süreci geçirdik. Bu turnuvayı düzenleyebiliyorsak bu şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
10.01.2017