WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
BAŞKAN ERTÜRK'TEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından olan Çanakkale Zaferi, Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığa olan aşkının en önemli sembollerinden biridir. Kahramankazanlılar olarak biz de 15 Temmuz’da darbeci hainlere karşı verdiğimiz mücadele ile Çanakkale ruhunu 102 yıl sonra yeniden dirilterek, tarihe altın harflerle yazılan bir kahramanlık destanına imza attık” dedi.
Başkan Ertürk, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Çanakkale ruhu
Çanakkale Zaferi’nin yalnızca Türk tarihinin değil, dünya tarihinin en önemli kahramanlık destanlarından biri olduğunu ifade eden Ertürk, mesajında şunları kaydetti:
“Öncelikle 15 Temmuz’da, Türkiye Cumhuriyeti’ne kastetmeye çalışan darbeci hainlere karşı verilen destansı mücadelenin sembolü haline gelen Kahramankazan’dan sizlere seslenmekten büyük bir onur ve gurur duyduğumu belirtmek isterim. Tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından olan Çanakkale Zaferi, Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığa olan aşkının en önemli sembollerinden biridir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir. Zamanın en güçlü ordularına karşı imanı, inancı, canı ve vatan sevgisiyle mücadele eden kahraman Türk askeri, Çanakkale'yi bir destan haline getirmiştir. Vatanımızı işgal etmeye gelen düşman ordularına Çanakkale’yi geçilmez kılmıştır. Türk milleti Çanakkale'de elde ettiği üstün başarısı ile dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağını en net şekilde göstermiştir. Çanakkale ruhunu kaybetmeyen aziz milletimiz, 15 Temmuz'da da aynı ruhla hareket ederek, bağımsızlığına ve demokrasisine vurulmak istenen darbeyi önlemiştir. Kahramankazanlılar olarak biz de o gece darbeci hainlere karşı verdiğimiz mücadele ile Çanakkale ruhunu 102 yıl sonra yeniden dirilterek, tarihe altın harflerle yazılan bir kahramanlık destanına imza attık. Sivil vatandaşlarımızı, Meclisimizi ve devlet kurumlarımızı bombalayan F-16’lara karşı çıplak elle bir mücadele verdik. Hainlerin karargâhı olan Akıncı Üssü’nü onlara dar ettik. Geçmişi sayısız kahramanlık destanlarıyla dolu olan Yüce Türk Milleti, dün Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda, bugün ise 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde gösterdiği bu asil duruşu, bundan sonra da sergileyecektir. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu toprakların kıymetini bilerek, bizden sonraki kuşaklara da bu azim ve kararlılığı aşılayacağız. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıl dönümünü kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”
18.03.2017