WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
KAHRAMANKAZAN'DA ŞEHİTLER ANILDI
Kahramankazan’da, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törenle, görevleri başında şehit düşen güvenlik görevlileri mezarları başında anıldı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kahramankazan’da düzenlenen törenle şehitler anıldı. Tören kapsamında ilk olarak Milli Egemenlik Parkı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk konuldu. Çelenk koyma törenine Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Albay Ahmet İlbaş’ın da aralarında bulunduğu ilçe protokolü ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Dualarla anıldılar

Çelenk koyma töreninin ardından Başkan Ertürk ve beraberindeki ilçe protokolü ve vatandaşlar Kahramankazan Şehitliği’ne geçti. Burada şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı. Şehitlerin mezarları başında Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak, dualar edildi. Bazı şehit ailelerinin burada gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Şehit ailelerine Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve ilçe protokolü teselli etmeye çalıştı.

Oğlum da albay olacaktı

2011’de Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan Binbaşı Yavuz Başayar’ın annesi İnayet Başayar’ın, kendisini teselli etmeye çalışan Garnizon Komutanı İlbaş’a, “Oğlum şehit düşmeseydi, bu yıl albay rütbesi takacaktı” demesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Şehit Binbaşı Başayar’ın babası İsmail Başayar da, “Rabbime sonsuz şükürler olsun ki bu memlekete hayırlı bir evlat yetiştirmişiz. Nereye gidersem gideyim bir ismi var” dedi.

Dün Çanakkale’de, bugün 15 Temmuz’da

Başkan Ertürk, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:
“Geçmişi sayısız kahramanlık destanlarıyla dolu olan Yüce Türk Milleti, dün Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda, bugün ise 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde gösterdiği bu asil duruşu, bundan sonra da sergileyecektir. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu toprakların kıymetini bilerek, bizden sonraki kuşaklara da bu azim ve kararlılığı aşılayacağız. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıl dönümünü kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman gazilerimizi ve ebediyete intikal eden şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”
19.03.2017