WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
'YERLİ VE MİLLİ SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ' KAHRAMANKAZAN'DA BULUŞTU
Sosyal medya fenomenleri “evet” için bir araya geldi
Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Kahramankazan Belediyesi anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Yurt içinden ve yurt dışından gelen sosyal medya fenomenleri “Yerli ve Milli Sosyal Medya Gönüllüleri Kahramankazan’dan ‘evet’ Diyor” etkinliğinde buluştu. Etkinlik sırasında oluşturulan “#KahramankazanSosyalMedyaEVETDiyor” hasthagı Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşti.
Türkiye gündeminde ilk sırada
Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil çiçek, Milat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Arseven ile paylaşımları binlerce insan tarafından takip edilen sosyal medya fenomenleri katıldı. Milli ve yerli sosyal medya gönüllüleri etkinlik sırasında “#KahramankazanSosyalMedyaEVETDiyor” hasthagı ile bir kampanya başlatıldı. Etkinlik süresince “#KahramankazanSosyalMedyaEVETDiyor” hasthagı Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sırasına yerleşerek, etkinlik süresince burada kaldı. Sosyal medya fenomenleri burada 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına kadar olan sürede “Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne Evet” kampanyası konusunda neler yapabilecekleri konusunda fikir alışverişinde bulundular. Sosyal medya fenomenleri bu görüşmeler sonrasında, bir “sosyal medya mutfağı” oluşturarak 16 Nisan’a kadar “evet” için birlikte çalışma kararı aldılar.
15 Temmuz’da sosyal medyadan örgütlendik
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:
“18 Mart'ta Çanakkale şehitlerimizi andık. Çanakkale Zaferi, yokluk içinde verilen destansı bir mücadele, büyük bir destan. Kurtuluş Savaşı'nda ecdadımızın şanlı mücadelesine okuyarak şahitlik ettik. 15 Temmuz'da da alçak darbe girişimine direnen Çanakkale ruhu vardı. Kahramankazan ruhu vardı. Bu sadece Kahramankazan'ın değil, bütün bir milletimizin zaferidir. Bu toplantıyı yapabiliyorsak, 15 Temmuz şehitlerimiz sayesinde yapabiliyoruz. Gezi olayları ve ardından yaşananlar sosyal medyanın önemini çok net bir şekilde ortaya koydu. Ortadoğu'da yıkılmaz denilen krallıklar, devletler sosyal medya organizasyonu ile yıkıldı. Sosyal medya, Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu bu zor süreçte her zamankinden önemli hale gelmiştir. Türkiye, ayağına vurulan prangalardan kurtulacaktır inşallah. Bunun için de en önemli tarih 16 Nisan'dır. Karşımızda çok kirli oluşumlar var, bunlar sosyal medyada da ihanetlerine devam ediyorlar. Biz, 15 Temmuz'da sosyal medya hesaplarımızla kısa süre içinde binlerce kardeşimizi darbecilere karşı durmaya davet ettik. O darbenin püskürtülmesinde bu hayırlı çalışmanın da etkisi büyük olmuştur. Buraya gelenler, buraya gelen sosyal medya fenomeni kardeşlerimiz, bizden yol parası almadılar, istemediler, gönüllü olarak geldiler. Tamamen gönüllü bir harekettir bu ve Türkiye'nin hatta dünyanın tek bir yanından gelerek bu etkinliğe destek verdiler.”
“Evet” diyerek zafer ilan edeceğiz
Ertürk, terör örgütlerinin hep birlikte “hayır” kampanyası yürüttüğünü anımsatarak, “Biz, dışlayıcı dil kullanmadan, yaralamadan, bugün hâlâ hayır diyenlerin ‘evet' demesini temin etmek için uğraşacağız. Bunu yapacağız, milletimiz için, memleketimiz için. Bakıyoruz, ‘hayır' kampanyasında olmayacak iddialarda bulunuluyor, yalanlar havada uçuyor. Bunlara karşı, bir network ağımızı oluşturuyoruz. İnşallah 16 Nisan'da yedi düvele karşı verilen bu onurlu mücadeleyi zafere ulaştıracağız. 16 Nisan'da yapılacak referandumda ‘evet' diyerek, bir milli zafer daha ilan edeceğiz inşallah” diye konuştu.

16 Nisan milli mesele
Çiçek de, “16 Nisan referandumunu bir parti veya kişi meselesi olarak görmeyip, milli mesele olarak görmek gerekiyor. Türkiye'nin her zaman güçlü, kuvvetli olması lazım. Bu coğrafya hep güçlü toplumların, devletlerin ayakta kalabildiği bir coğrafyadır. Bu coğrafyada ayakta kalmamızın yolu güçlenmekten geçiyor. Bunun için ‘evet' diyoruz” dedi.
20.03.2017