WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
KAHRAMANKAZAN'DA 'EVET' COŞKUSU
16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliği halk oylamasından “evet” çıkmasının ardından, Kahramankazan’da büyük coşku yaşandı. Kahramankazan’da yapılan halk oylamasında sandığa giden vatandaşların yüzde 70’i “evet” dedi.
Ailesiyle birlikte oy kullandı
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, eşi Meral Ertürk ve çocukları Mustafa ve Vildan’la birlikte anayasa değişikliği halk oylaması için oyunu kullandı. Kahramankazan Örencik Köyü Konağı’na kurulan 1091 nolu sandıkta oyunu kullanan Ertürk ve ailesine, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de eşlik etti.
Gazilere eşlik etti
Ertürk ayrıca, oy kullanma süresince ilçedeki okulları tek tek ziyaret etti. Okullarda oyunu kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Ertürk, sandık görevlilerine de kolaylıklar diledi. Ertürk, FETÖ darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan’da, oylarını kullanan gazi ve şehit ailelerine de eşlik etti. Ertürk, gaziler 70 yaşındaki Mustafa Zorova ve 56 yaşındaki Türkan Güder’in oylarını sandığa atmaları sırasında yanlarında bulundu.
Hasta ve yaşlılara özel hizmet
Kahramankazan Belediyesi ekipleri, sandık başına gitmekte zorlanan hasta ve yaşlı vatandaşlarla özel olarak ilgilendi. Talep eden hasta ve yaşlı vatandaşlar, evlerinden ve tedavi gördükleri hastanelerden alınarak oy kullanacakları okullara götürüldü. Oylarını kullanan hasta ve yaşlı vatandaşlar daha sonra yeniden evlerine ve tedavi gördüğü hastanelere bırakıldı.
Okullarda ikram
Kahramankazan Belediyesi ekipleri oy verme işlemi süresince okullarda, vatandaşlara ve sandık görevlilerine çeşitli ikramlarda bulundu. Okullara kurulan çay ocakları ile vatandaşlara, sandık ve güvenlik görevlilerine çay ve yiyecek servisi yapıldı. Ayrıca temizlik ekipleri de oy kullanma süresince okullarda oluşabilecek kirliliği önlemek için çalıştı. Temizlik ekipleri, sandıkların kapanmasının ardından bugün eğitim öğretime başlayacak okulları temizleyerek hazır hale getirdi.
Yüzde 70 “evet” dedi
34 bin 700 seçmenin oy kullandığı Kahramankazan’da sandıkların tamamı açıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre Kahramankazan’da sandığa giden vatandaşların yüzde 70’i “evet” derken, yüzde 30’u ise “hayır” tercihini kullandı. Kahramankazan böylece Ankara ve Türkiye genelinde en yüksek “evet” oyunun çıktığı seçim bölgeleri arasına girdi.
Coşkulu kutlama
Kahramankazanlılar sandıkların açılmasının ardından belediye önünde toplanarak, Türkiye genelinde ve ilçelerinde “evet” çıkmasını kutladı. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de vatandaşlarla birlikte kutlamaya katıldı. Ertürk, seçim çalışmaları kapsamında başta AK Parti Kahramankazan İlçe Başkanlığı teşkilatı olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Vatandaşlar burada ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk lehinde sloganlar attı.
17.04.2017