WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNDEN ERTÜRK'E ZİYARET
Gazi ve şehit ailelerinden Ertürk’e ziyaret

FETÖ darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan’da kurulan, 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti.

Kahramankazan 15 Temmuz Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Başkan Ertürk’ü ziyaret etti. Ertürk, Dernek Başkanı Sinan Coşkun ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Haklarını ödeyemeyiz

Başkan Ertürk, 15 Temmuz gecesi jet üssü önünde toplanan Kahramankazanlıların, kendi halkını bombalayan F-16’lara karşı destansı bir direniş verdiğini, bu mücadele sırasında açılan ateş sonucu ise 9 şehit, 92 gazi verdiklerini anımsattı. Ertürk, şöyle konuştu:
“Ülkemizin bölünmemesi, vatanımızın sonsuza dek yaşaması, bayrağımızın inmemesi, ezanlarımızın susmaması ve demokrasimizin yaşaması için canlarını hiçe sayarak, gözlerini bile kırpmadan sadece silahlara değil, F-16’lara göğüslerini siper eden kardeşlerimiz için elimizden geleni 16 Temmuz sabahından bu yana yapıyoruz. Gazilerimiz ve şehitlerimizin geride kalanları artık bizlerin ailesidir. Onlar için ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz. Allah hepsinden razı olsun. Onların bu destansı direnişi ilçemize Kahraman unvanını getirdi. Bu unvan tüm Türk Milleti’nin, 81 il ve 957 ilçenin gösterdiği kahramanlığın sembolü olarak bize verildi. Bizi tüm Türkiye’yi temsil eden bir ilçe haline getirdi. Bu gururu hayatımızın sonuna kadar onurla taşıyacağız. Ayrıca Kahramankazanlı şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle yakından ilgilenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a Kahramakazan halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Vatan için kenetlendik

Dernek Başkanı Coşkun da, 15 Temmuz gecesinden bu yana sürekli yanlarında olan ve kendilerine karşı desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’e, tüm gaziler ve şehit aileleri adına teşekkür ettiğini söyledi. Coşkun, “Kahramankazanlı gaziler ve şehit aileleri olarak, derneğimiz çatısı altında birbirimize sıkıca kenetlendik. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde nasıl dimdik durduysak, bundan sonra da vatanımıza yönelik tüm tehditlere karşı aynı hassasiyetle hareket edeceğiz” dedi.
14.05.2017