WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Online Ödeme Sisteminden Memnunmusunuz?
Çok Memnunum
Memnunum
Kısmen
Memnun değilim
ANNELER GÜNÜ'NDE ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI
Ertürk’ten şehit annelerine ziyaret
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Anneler Günü’nde, 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinde ve terörle mücadele sırasında şehadete yürüyen Kahramankazanlı şehitlerin annelerini ziyaret etti. Duygu dolu anlar yaşayan şehit anneleri, evlatlarını şehit eden FETÖ ve diğer terör örgütlerini lanetleyerek, “Allah onlara gün yüzü göstermesin” dedi.
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk, Anneler Günü’nde Kahramankazanlı şehitlerin annelerini yalnız bırakmadı. Başkan Ertürk ve eşi, FETÖ darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken şehit olan 9 Kahramankazanlı ile terörle mücadele sırasında şehit olan Kahramankazanlı güvenlik görevlilerinin annelerini ziyaret etti. Ertürk ve eşi, şehit annelerinin ellerini öperek, anneler günlerini kutladı. Ertürk ziyaretleri sırasında şehit annelerine çiçek takdim ederken, çeşitli hediyeler de verdi.
Şehit annelerinden teröristlere tepki
Şehit anneleri ziyaretler sırasında duygu dolu anlar yaşarken, evlatlarını şehit eden FETÖ ve diğer terör örgütlerini lanetledi. Şehit anneleri, “Bizlere evlat acısı yaşatan bu hainlere, Allah da aynı acıyı yaşatsın. Allah onlara gün yüzü göstermesin. Ancak şehit annesi olduğumuz için gururluyuz. Allah vatanımızı ve milletimizi korusun” diyerek tepki gösterdi.
Şehitlerimizin anneleri bizim annemiz
Başkan Ertürk de, şehit annelerinin tüm Türk Milleti’nin de anneleri olduğunu belirterek, onları yalnızca özel günlerde değil, her zaman ziyaret ettiklerini ve hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını söyledi. Bu anlamlı günde onları ziyaret ederek, ellerini öpmekten büyük gurur duyduklarını ifade eden Ertürk, “Şehitlerimiz bizler için, vatanımızın işgal edilmemesi için, milletimizin bölünmemesi için, ezanımızın susmaması için, Türk Milleti’nin sonsuza dek yaşaması için gözlerini dahi kırpmadan şehadete yürüdüler. Onların haklarını asla ödeyemeyiz. Şehitlerimizin geride kalanları bizlere emanettir. Onların aileleri bizim de ailemiz, anneleri bizim de annemizdir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
15.05.2017